تصویر لنت ترمز چرخ جلو تيبا و ريو ارپيكو

لنت ترمز چرخ جلو تيبا و ريو ارپيكو

مناسب برای خودروهای تیبا و ریو و ساینا و کوییک

تولید کننده: آرپیکو
کد کالا: 7331N
۱۴۰,۰۰۰ تومان

لنت ترمز

در یک خودرو فقط حرکت نیست که مهم است. توانایی کنترل خودرو و توقف به موقع و یا کاهش سرعت آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از قطعات فوق ایمنی در خودرو لنت ترمز است که نقش بسیار مهمی در سیستم ترمز خودرو ایفا می کند. برای اینکه یک سیستم ترمزی خوب عمل کند، لازم است که لنت ترمز خوبی داشته باشد. زمانیکه پای خود را روی پدال ترمز قرار می دهید، فشار وارده از طریق پا بوسیله ی بوستر ترمز تقویت شده و در قالب نیروی هیرولیکی توسط روغن ترمز یه پشت لنت ترمز دیسکی اعمال می شود. لنت ترمزها به سطح دیسک فشرده شده و با ایجاد اصطکاک باعث کاهش سرعت چرخش چرخ و در نهایت توقف آن می شود.

خرید لنت ترمز باکیفیت اصلی ترین ویژگی ای که لنت ترمز باید داشته باشد، ضریب اصطکاک خوب و متناسب با نوع خودرو است به نحوی که در تمامی شرایط ثابت بماند و دستخوش تغییرات در مواجهه با حرارت نگردد. از سوی دیگر مقاومت چسبندگی مواد اصطکاکی لنت به کفشک لنت بسیار اهمیت دارد. تفاوت لنت خوب با لنت کم کیفیت در همین نکاتی است که در نگاه اولیه به لنت نمیتوان به آن پی برد. لذا جهت اطمینان از خرید لنت باکیفیت باید به برندهای معتبر قطعات یدیک مراجعه کرد.